جلسه مسیولین ارشد بانک مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی

جلسه مسیولین ارشد بانک مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی

در جلسه مسیولین ارشد بانک مسکن استان و اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، پیرامون طرح های بازآفرینی شهری و اقدام ملی بحث و تبادل نظر شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی: راه شهر  سازی و بانک مسکن از یک خانواده هستند.

 مهندس احمد مرزبان: برای توسعه و آبادانی شهرهای استان، به مشارکت و مساعدت مالی بانک مسکن نیاز مبرم داریم.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی، در نشست مسیولین اداره کل راه و شهرسازی استان با مسیولین بانک مسکن استان مرکزی؛  احمد مرزبان مدیر کل راه وشهر سازی استان با بیان این که بانک مسکن بانک عامل وزارت راه و شهرسازی بوده و توانسته است در تمامی طرح های دولت با همدلی و هم افزایی مدیران و کارکنان خود، موثر و موفق ظاهر شود گفت: به زودی و در طرح اقدام ملی، بانک مسکن بار دیگر حضور خواهد داشت و انتظار می رود با تجربه گرانبهایی که در مسکن مهر اندوخته؛ این بار نیز در طرح اقدام ملی، مدیریت مالی طرح را عهده دار شده و در تامین مالی واحدهای قابل احداث در این طرح با دیگر دستگاه های دست اندر کار و با متقاضیان، تعامل و همکاری داشته باشد.

مرزبان تصریح کرد: طبق پیش بینی، قریب 21 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی در چند شهر استان ساخته و به متقاضیان واجد شرایط تحویل خواهد شد. وی گفت: شرایط متقاضیان پس از ثبت نام توسط گروه های کارشناسی بررسی می شود و در صورت تایید صلاحیت، وجوه ایشان تحت عنوان آورده مشتری در شعب بانک تجمیع و همزمان با مشارکت بانک، عملیات احداث واحدها و متعاقبا تحویل واحدها به متقاضیان صورت خواهد پذیرفت. مدیر کل راه و شهرسازی استان اظهار داشت: بانک مسکن استان با عملکردی موفق در طرح مسکن مهر، این شایستگی را دارد که در طرح اقدام ملی نیز موفق تر از گذشته عمل نموده و با تعامل با دستگاه های مجری این طرح، استان مرکزی را از حیث شروع و اتمام پروژه های این طرح؛ در ردیف استان های برتر و پیشرو در کشور قرار دهد.

در این دیدار احمد علی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی نیز با اشاره به همخوانی و مطابقت رسالت و هدف دو مجموعه بانک مسکن و راه شهرسازی؛ در مقاوم سازی، به سازی و زیبا سازی مسکن مردم؛ اظهار داشت: همکاری و هم افزایی مستمر و نزدیک بانک مسکن و اداره کل راه شهرسازی در استان طی سال های گذشته؛ یکی از دلایل اجرای موفق طرح مسکن مهر در استان بود. وی همچنین گفت: بانک مسکن در پرداخت تسهیلات باز آفرینی شهری در مناطق کمتر توسعه یافته و سکونتگاه های غیر رسمی نیز به پاس تعامل با راه و شهرسازی استان عملکردی موفق داشته و این تعامل همچنان ادامه دارد. جعفری خاطر نشان کرد: همکاران ما در مدیریت و شعب بانک آمادگی کامل دارند؛ طرح های مسکن واگذار شده از سوی دولت را با استقبال پذیرا بوده و در حداقل زمان ممکن در چارچوب دستورالعمل های جاری بانک، تامین مالی نمایند. وی در پایان افزود: از مسیولین استان و دستگاه های دست اندر کار در امر مسکن و ساختمان، این انتظار می رود که با بانک مسکن در جهت فروش اقساطی و تعیین تکلیف تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک، خاصه در پروژه های عارضه دار نهایت همکاری را داشته باشند.

 

 

آخرین بروزرسانی 1399/2/29