نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

نشست مسئولین بانک مسکن با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بانک مسکن و سازمان همیاری شهرداری های استان
سازمان همیاری شهرداری داری های استان مرکزی در باشگاه مشتریان بانک مسکن

 

احمدعلی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان: بانک مسکن آمادگی دارد با ارائه خدمات و اعطای تسهیلات مناسب و ارزان قیمت، در کنار سازمان  همیاری شهرداری های استان، خدمات عمومی شهرداری به شهروندان را تسهیل بخشیده، سرعت دهد.  

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی در نشست مسئولین بانک مسکن استان مرکزی با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در دفتر مدیر شعب استان؛ جعفری با بیان این که بانک مسکن با پرداخت بیش از 36000 میلیارد ریال تسهیلات، بزرگترین پرتفوی پرداخت تسهیلات در بین شبکه بانکی استان به شمار می رود، گفت: خوشحالیم که عمده تسهیلات بانک را به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در چارچوب قوانین بانکداری اسلامی تخصیص داده و در این بین، ضمن مساعدت به عموم مردم در تهیه سرپناهی مناسب و ارزان قیمت، در چرخه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی استان نیز تاثیر گذار بوده ایم.

جعفری افزود: بانک مسکن مصمم است در سال جاری و سالهای پیش رو؛ به انجام تکالیف خود در حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین مالی پروژه های مسکونی در این مناطق، استفاده حداکثری از ظرفیت بازار سرمایه در جذب مشتریان و متقاضیان بخش مسکن، حمایت و تامین مالی پروژه هائی که در آن ها از تکنولوژی های جدید در جهت بهینه سازی مصرف انرژی بهره برده می شود، ارائه بیشترین تسهیلات به انبوه سازان دارای صلاحیت حرفه ای، پیاده سازی تجهیز پس انداز ملی از طریق ارتقای فرهنگ پس انداز ، افزایش توان خرید مردم از طریق افزودن بر سقف تسهیلات و کاهش قابل توجه نرخ سود تسهیلات در جهت سرعت بخشیدن به چرخه تولید مسکن همت گمارد.

جعفری تصریح کرد: امسال همچنین بانک با تسهیل در شرایط صدور ضمانتنامه های بانکی، پیمانکاران بخش ساختمان و دیگر متقاضیان این خدمت را حمایت همه جانبه نموده و انتظار دارد؛ دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها و سازمان های حامی آن به عنوان یک شریک اقتصادی، در سیاست گذاری ها و اجرای طرح ها با بانک تشریک مساعی نموده و همانطور که بانک در عمده تسهیلات پرداختی خود به مشتریان، در اولین اقدام، متقاضیان تسهیلات را به منظور برطرف نمودن مشکلات عدیده املاک و اراضی و پرداخت عوارض به شهرداری معرفی می کند؛ ایشان نیز از باب همکاری، شرایط را برای ایفای خدمات متقابل و تعامل بایسته با بانک مسکن که یقینا بانک عامل بهینه سازی، نوسازی و زیبا سازی شهر به شمار می رود تسهیل بخشند.

مجتبی عالیخانی، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در ادامه، با تشکر از میزبانی بانک مسکن در این جلسه و تشکر از خدمات بانک مسکن در عمده اقدامات عمرانی و زیربنائی استان خاصه در بخش مسکن و ساختمان و استقبال مسئولین و کارکنان این بانک از طرح های دولت در این بخش اظهار داشت: سابقه همکاری سازمان همیاری شهرداری های استان با بانک به سال های گذشته برمی گردد. طی این مدت، سازمان، تعامل بسیار خوبی با بانک داشته و از خدمات بانک در بخش تسهیلات و صدور ضمانتنامه به خوبی استفاده نموده است.

وی افزود: از نظر سازمان همیاری شهرداری ها، بانک مسکن به جهت برخورداری از خدمات خوب و پرسنل متخصص و مجرب، مناسبترین موسسه مالی مرتبط با کار سازمان و سازمان ها و دستگاه های فعال در حوزه مسکن و شهرسازی است و سعی داریم با رفع موانع موجود، دامنه همکاری های فی مابین را توسعه دهیم.

عالیخانی افزود: سازمان در کنار شهرداری به عنوان متولی ایجاد محیطی شاد و سالم و به دور از دغدغه و اضطراب برای زندگی اجتماعی مردم، همواره سعی داشته و دارد، شرایطی فراهم آورد تا رضایت همشهریان به نحو مطلوب تامین شود. وی گفت: در این راستا سعی داریم با کمک کارشناسان خود و تشریک مساعی با مدیران شهرداری، جامعه انبوه سازان و تولیدکنندگان حرفه ای حوزه مسکن و شهرسازی در استان و بانکی عامل که ید طولائی در اعطای تسهیلات و تامین مالی بخش مسکن داشته و بتواند حداکثر مساعدت لازم را در ارائه خدمات مطلوب به سازمان و اعطای تسهیلاتی ارزان و مناسب به مردم ایفا نماید؛ مجری طرح های عمرانی در استان باشیم.

در ادامه جلسه؛ تفاهم نامه ای میان سازمان همیاری شهرداری ها و  بانک مسکن استان به منظور ارتقاء همکاری های فی مابین؛ از طریق اعطای تسهیلات و ارائه خدمات بانکی به مدیران، سرمایه گذاران، پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد آن سازمان و نیز تعهد سپرده گذاری و تمرکز منابع سازمان در بانک مسکن و همکاری با بانک در زمینه منعقد گردید و مقرر شد زین پس؛ هر دو دستگاه، روند اجرای مفاد تفاهم نامه را در جلسات فصلی بررسی نمایند.

ساعت : 09:16:00
تاريخ : 1399/10/09

تازه های اخبار تازه های اخبار

دیدارهای جداگانه مدیر شعب استان مرکزی با معاونین استانداری مرکزی

جعفری، مدیر شعب استان مرکزی در دیدارهای جداگانه با معاونین استاندار، گزارش عملکرد 9 ماهه بانک مسکن استان را به سمع ایشان رساند

اتفاق نظر معاونین استاندار مرکزی به عملکرد مطلوب بانک مسکن در حمایت از بخش مسکن و ساختمان

بانک مسکن در زمره بانک های تخصصی از دیر باز نقش قابل ملاحظه ای در تامین مالی بخش مسکن ایفا نموده و می تواند با رونق بخشی به این بخش، نبض بازار مسکن را مدیریت کند .

به گزارش روابط عمومی مدیریت استان مرکزی ، احمد علی جعفری مدیریت شعب استان در دیدارهای جداگانه با معاونین استاندار مرکزی، ضمن ارایه آماری از وضعیت منابع تجهیز شده و تسهیلات اعطای شده از سوی بانک مسکن استان طی 9 ماهه ابتدای سال جاری، گزارشی از عملکرد  موفق بانک در فروش اقساطی بالغ بر 96 درصد از تسهیلات مسکن مهر و تحقق اهداف در بخش تامین مالی ساخت بافت فرسوده شهری ارایه داده و از آمادگی بانک در حمایت همه جانبه از طرح های اخیر مصوب دولت از جمله طرح اقدام ملی در جهت تسهیل بخشی به امر خانه دار کردن افراد ،  افزایش قدرت خرید مسکن خانواده های میان در آمد و کم در آمد جامعه و تعادل بخشی در حوزه مسکن سخن به میان آورد.

بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار در این دیدار گفت: فراهم آوردن مسکن خوب به عنوان یکی از ضروریات زندگی و ایجاد سر پناهی مقاوم و ایمن برای خانواده ها همواره از دغدغه های برنامه ریزان وسیاستگذاران کشور بوده و می باشد و دولت تلاش دارد به پشتوانه بانک های عامل به این مهم دست یابد . وی بانک مسکن را یگانه بانک متخصص در حوزه مسکن و محصولات آن را مناسب برای استفاده خانواده ها دانسته، اظهار داشت : پرداخت تسهیلات مناسب با نرخ سود کم و باز پرداخت طولانی مدت در بانک مسکن، آرزوی خانه دار شدن را برای اقشار مختلف مردم محقق می کند و امیدوارم با این تسهیلات و تمهیداتی که دولت محترم در طرح اقدام ملی اندیشیده ، گام موثری در جهت رفع مشکل مسکن مردم استان برداشته شود .

 سعید فرخی معاون هماهنگ کننده امور اقتصادی استاندار نیز در نشست با مسیولین بانک مسکن استان اظهار داشت: رونق مسکن به عنوان صنعتی پیشتاز ، بخش های زیادی از اقتصاد ملی را تحت تاثیر قرار داده و بایدگفت: نقش تسهیلات دهی بانک مسکن در رونق بازار معاملات، انکار ناپذیر است .

فرخی با تجلیل از عملکرد بانک مسکن استان طی سالهای گذشته و امسال ، تراز سود و تسهیلات بانک را همواره مثبت ارزیابی و در مجموع، عملکرد بانک در تمامی طر ح های واگذاری شده از سوی دولت و نیز در ایفای تعهدات بانک به مردم را رضایت بخش دانست. وی افزایش قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی خصوصا پس از اعمال تحریم ها علیه ایران را در افزایش قیمت مسکن نسبت به توان مالی اقشار ضعیف جامعه موثر دانسته گفت : شایسته است با حفظ پول و ارزش آن در چرخه تولید مسکن و با تمرکز وجوه از سوی فعالین بخش مسکن در این بانک دولتی ، ضمن تقویت سرمایه بانک، در افزایش تولید محصولات نهاده های ساختمانی و متعاقبا  در ثبات قیمت های آن در شرایط کنونی تمهیداتی اندیشه شود .

همچنین مهدی زندیه وکیلی، معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری مرکزی، دقت نظر بانک مسکن در ارزیابی از واحدهای احداثی با مشارت بانک و رعایت اصول ایمنی و تطابق ساخت و سازها با استانداردهای ملی و قانونی را ستود و از سخت گیری بانک در جهت مصرف صحیح و بهینه تسهیلات تمجید کرد .

وی از پروژه های بنا شده در استان با  مشارکت و حمایت مالی بانک مسکن و از جمله پروژه 1400 واحدی مسکن مهر امام صادق (ع)، پروژه های احداثی در کوی کوثر و نیز پروژه های احداثی توسط شرکت پارس مسکن الوند اراک؛ به عنوان پروژه های نمونه کشوری یاد کرد و اظهار داشت: حمایت مالی بانک مسکن توام با نظارت کارشناسانه آن، طرح های توسعه ای استان را یکی پس از دیگری به بهره برداری رسانده و انتظار می رود با توجه به اهمیت تولید و رونق آن با حمایت بخش عرضه از طریق ارایه تسهیلات ساخت مسکن خاصه در بخش بازآفرینی بافت فرسوده شهری و مقاوم سازی مسکن روستایی، همچنان شاهد حضور و عملکرد مطلوب بانک مسکن در تامین مالی و نظارت بر ساخت واحدهای مزبور باشیم.

آخرین بروزرسانی 1399/2/29